top of page

SÍLA GRAFIKY
V MARKETINGU

Ať už jde o marketing v malé nebo velké firmě, tak grafický design je to, co byste rozhodně neměli zanedbat. Kvalita designu může dramaticky zlepšit účinnost vašeho webu, reklam nebo jiných propagačních materiálů. Přesto je význam profesionální grafiky často přehlížen, přestože má silnou korelaci s pozitivním povědomím o značce

a prodejem.

Finance Chart
Abstract Pattern 10
Abstract Pattern 20

#1 GRAFIKA BUDUJE VÁŠ BRAND

Design evokuje emoce. Nutí nás jednat. Design dokáže zvýšit pozornost na marketingové propagační materiály a aktivity, ale také může zlepšit kvalitu vaší zprávy. Stručně řečeno, špatný design = špatný marketing.

#2 NABÍZÍTE STEJNÉ SLUŽBY, ČÍM SE ODLIŠÍTE?

Profesionální designér při realizaci pracuje se všemi možnými aspekty, kterým by danou marketingovou strategii, kampaň mohl vyzdvihnout. Na základě dostupných informací dle zaměření podniku ví, jaké zvolit vhodné barvy, písma a obrázky, které odrážejí konkrétní značku.

 

To pomáhá vytvářet silný dojem značky, jedinečnost a odlišení od konkurence.

#3 GRAFIKA = SPRÁVNÝ PRVNÍ DOJEM V MARKETINGU

Společnost s nekvalitní reklamou nebo web, který není uživatelsky přívětivý, odradí potenciální zákazníky. I sebelepší marketingová strategie či skvěle napsané texty ztrácí správný efekt. 

Lidé jsou vizuální. Přirozeně nás přitahuje barva a hezké věci. Ne nadarmo se říká, že jeden obrázek řekne více než tisíc slov. Váš materiál bude mít větší dopad na lidi, pokud bude zobrazen kreativním způsobem, který zaujme a bude jasný

a výstižný.

#4 DOBRÝ DESIGN PŘINESE VÍCE POTENCIONÁLNÍCH ZÁKAZNÍKŮ

Dejme si pro příklad prodej produktu, služby na vašich webových stránkách.

 

Potenciální zákazník přistál na vaší stránce. Co teď? Jak ho přeměníte na zákazníka? Je zřejmé, že musíte mít něco skvělého, co můžete nabídnout. Předpokládejme, že máte úžasný produkt, který se snažíte prodat.

 

1) Prvním důležitým krokem je mít dobré a snadno rozpoznatelné výzvy k akci na většině, ne-li na všech stránkách vašeho webu. Tlačítko s výzvou k akci by mělo návštěvníkům umožnit nákup nebo nějakou akci. To je klíčové v procesu převodu

a pasivní komunikace s zákazníkem.

2) Jakmile návštěvník klikne na výzvu k akci, měla by vstupní stránka poskytnout více informací o vašem produktu. Tato vstupní stránka, pokud bude napsána a navržena úspěšně, by měla návštěvníka přesvědčit k vyplnění krátkého formuláře k dalšímu spojení (např. pro kontaktování, poslání nějaké služby zdarma, slevových nabídkách, nákupu...).

3) Toto je jen jedna z částí procesu známého jako příchozí marketing. Ukazuje, jak důležité je nastavení a design webové stránky pro úspěšné získání nových potenciálních zákazníků a zákazníků.

ČTĚTE DÁLE: 

Kolik stojí kvalitní grafika? Nechcete investovat vysoké sumy peněz,

a přesto víte, že bez dobré grafiky a dobře připravených materiálů nemůžete soutěžit s konkurencí? Jak tedy vybrat dobrého grafika

a na jaké ceny se připravit?

Kolik stojí kvalitní grafika
bottom of page